جلسه هفتم آموزش Microsoft Windows Server 2003

به نام آنکه هر چه داریم و هر چه هستیم از اوست

سلام عرض می کنم خدمت تمامی دوستان عزیز و مهندسین گرامی ،

خدا را شاکریم که چنین دوستانی داریم که زود ما را می بخشند همانطور که در پست قبل دیدید و خدا را شکر که هر چه قویتر دوستان در کنار یکدیگر در جهت پیشبرد اهدافمون پیش می رویم. 

در ادامه مبحث Account Properties یک کاربر به سراغ Account Tab می رویم و در رابطه با قسمتهای آن توضیح خواهیم داد.

User Logon Name Section :

در این قسمت شما می توانید نام کاربری کاربر مربوطه را جهت وارد شدن و Login کردن به سیستم انتخاب نمایید و همچنین در قسمت جلوی آن نام Domain ای کاربر می بایست به آن وصل شود را مشخص می کنیم.

در قسمت پایین همین بخش شما می توانید نامی را جهت Login کردن کاربرانی که از ویندوز های قبل از ویندوز 2000 استفاده می کنند و می خواهند به سیستم وارد شوند وارد نمایید. این نام کاربری می تواند هم با قسمت بالا یکسان باشد یا حتی متفاوت با آن انتخاب نمایید.

Logon Hours :

در این قسمت می توانید شما ساعاتی که کاربر مجاز می باشد جهت اینکه بتواند به سیستم وارد شود را مشخص می کنید که اگر بخواهیم برای این مورد مثالی هم بزنیم : شما حتما کارتهای اینترنت را که مقدار استفاده روزانه و شبانه دارد را دیده اید و دیدید که شما با نام کاربری و کلمه عبور شبانه بخواهید وارد شوید فقط فقط در همان زمان که مشخص شده وارد می شود و در ساعات دیگر شبانه روز نمیتوان از آن استفاده کرد. البته تمامی شرکتها فقط از این سیستم استفاده نمی کنند و برخی دارای سیستم Radius Proxy می باشند که در مباحث Infrastructure II به این مبحث هم خواهیم پرداخت. البته شنا می توانید در این قسمت حتی کاربر را به روزهای خاصی هم محدود نمایید.

Log on To Section :

در قسمت Log on to  می توانیم مشخص نماییم که کاربر پشت چه کامپیوترهایی در شبکه می تواند با استفاده از این نام کاربری وارد سیستم شود.

Account Options Section :

در این قسمت می توانید شما مواردی علاوه بر مواردی که در هنگام ساخت کاربر داشتید نیز داشته باشید. از جمله اینکه می توانید مشخص کنید که کاربر جهت ورود به سیستم می بایست با استفاده از Smart Card هم Authenticate شود و سپس وارد سیستم شود.

Account Expires :

در قسمت Acount Expires شما می توانید تعریف کنید که این User Accunt در تاریخ مشخصی غیرفعال شود و از درجه اعتبار ساقط شود و دیگر کاربر نتواند با استفاده از آن وارد سیستم شود. البته در صورتیکه در هنگام ساختن User Account یا در Properties آن قسمت User Never Expire فعال نشده باشد.

تا آموزش دیگر از دروس مهندسی شبکه مایکروسافت خدانگهدار.

 

/ 20 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پارميس

salam,mersi az lotfeton rastesh soal ziyade,man ba vista moshkel daram,sade tarinesh pak kardane ye programe,ke aslan pak nemishe ya vaghti mikham barnamaro be chand rooze ghabl bargardonam ,bazam nemishe

فاطمه مهدوی

وای چه عالی ...من عاشق یادگیری ام خوشحالم اومدم وبلاگتون خوشحال میشیم شما هم سری به ما بزنین

فاطمه مهدوی

ما شما رو تو خونمون لينکيديم شما هم دوووست داشتين ما رو لينک کنيد ممنونم

مهديه

آپديت اينجا هم حق مسلم خوانندگان هست ها

پارميس

salam mersi az javabeton fekr mikonam man vista ro va xp avaz konam behtar bashe,bazam mersi az lotfeton

محمد امین

واقعا عالی بود و ممنون [دست]