جواب مسابقه شبکه های کامپيوتری


ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳ مهر ۱۳۸٦  

به نام آنکه هر چه داریم و هر چه هستیم از اوست                        

بار دیگر سلام به دوستان عزیز ،

جواب مسابقه شبکه های کامپیوتری :

در این مسئله و مشکل کوچک چند جنبه به نظر می رسد که دارای مشکل باشد که در اینجا مهمترین آنها را اعلام خواهم کرد :

1) مشکل در قسمت Simple File Sharing : در صورتی که این گزینه فعال باشد کاربر حتما می بایست با داشتن مجوز کاربری مناسب جهت استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده در کامپیوتر مورد نظر اقدام نماید.  

جهت تنظیم این قسمت می بایست وارد My Computer  شویم و سپس از منوی Tools قسمت Folder Options را انتخاب کرده و در View Tab تا انتها پایین آمده و گزینه Use Simple File Sharing را غیرفعال کنید.

2) وجود Firewall و سیستم های آنتی ویروس و امنیتی : در صورتی که کامپیوتر مورد نظر سیستم دیوار آتش ویندوز خود را فعال کرده باشد و یا از سیستم های آنتی ویروس و امنیتی استفاده کرده باشد این مشکل جهت برقراری ارتباط با منابع به اشتراک گذاشته شده در آن کامپیوتر وجود دارد.

* 3 ) غیرفعال بودن سرویس Server : در صورتی که کامپیوتر مورد نظر سرویس Server آن غیرفعال شده باشد کامپیوتر های دیگر موجود در شبکه نمی توانند از منابع این کامپیوتر استفاده کنند.

* 4 ) غیر فعال بودن سرویس Workstation : در صورتی که کامپیوتری می خواهد با دیگر کامپیوتری که منابع خود را به اشتراک گذاشته است ارتباط برقرار کند و از منابع آن استفاده کند سرویس Workstation آن غیرفعال باشد نمی تواند از منابع کامپیوتر روبرو استفاده نماید.

البته دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد ولی مهمترین آنها این 4 مورد بود. موارد 3 و 4 از همه مهمتر و ناشناخته تر هستند و بنده دوست داشتم که دوستان به این 2 مورد هم اشاره کنند که در پاسخهایی که به دست ما رسید فقط به موارد 1 و 2 اشاره شده بود و همچنین دوستان کمی در این مسابقه شرکت کردند و امیدواریم که در مسابقه های آتی جوابهای بیشتری از دوستان مختلف داشته باشیم.

دوستانی که برنده کارت اینترنت آرمان که دارای اعتبار 20 ساعت روزانه و 20 ساعت شبانه می باشد در زیر آمده اند و  به زودی این کارت از طریق Email دوستان به دست آنها خواهد رسید : 

۱)  پسری با کفشهای کتانی  با آدرس وبلاگ : www.mohammad86.com      

۲)  آقای حمیدرضا ملاهادی – گروه موسیقی پرشین بلاگ  با آدرس وبلاگ : whiteflag.persianblog.ir

 

 

موفق و پیروز باشید.