مشکلی نه چندان جدی در ویندوز ویستا


ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱٦ شهریور ۱۳۸٦  

به نام آنکه هر چه داریم و هر چه هستیم از اوست

اما خبری دیگر از IPV6.0 را به اطلاع دوستان عزیز می رسانیم.

به تازگی مدیران مایکروسافت قبول کرده اند که منحنی آموزش نسل جدید پروتکل اینترنت ( IPV6.0 ) به صورت سراشیبی می باشد. 

                                  

                                             

اگر شما فکر می کنید که به بکار انداختن ویندوز ویستا برای استفاده از IPV6.0 آسان است باید مقداری دیگر به تفکر بنشینید.

 

ویستا اولین سیستم عامل شرکت مایکروسافت است که به صورت اتوماتیک IPV6.0 بر روی آن نصب شده است و فعال می باشد که پروتکل تکمیل شده IPV4.0 که در حال حاضر به عنوان پروتکل اصلی ارتباطات اینترنت می باشد. حتی بزرگترین و از طرفدارترین اشخاص به ویستا ، گفته است که مصرف کنندگان به این مبحث خواهند رسید که به کار انداختن و اجرا کردن نرم افزارهایی که قابلیت IPV6.0 را دارند بسیار مشکل و زمانبر می باشد.

به همین خاطر است که مجریان مایکروسافت به مهندسین شبکه شرکت ها اعلام کرده اند که قبل از به راه اندازی کلی این پروتکل در شبکه خود حداقل 1 سال هر دو پروتکل یعنی IPV4.0 و IPV6.0 را حتما تست کنند و بعدا آنرا به طور کامل بر روی شبکه قرار دهند.

و بسیاری مشکلات دیگر که ویندوز ویستا با IPV6.0 دارد. 

اما پاسخ مایکروسافت در قبال این مشکلات : 

در حال حاضر 8 ماه است که ویندوز ویستا به بازار ارائه شده است و بسیاری از مشکلات مربوط به پرینت گرفتن و نرم افزارهای مدیریت شبکه می باشد که قابل حل شدن است.  

مایکروسافت اعلام کرده است که این مجموعه از مشکلات در قبال عظمتی که IPV6.0 دارد نرمال است و مشکلی نیست. همچنین می گوید اگر که به قبل از سال 90 بازگردیم خواهیم دید که زمانی که ویندوز NT هم به بازار ارائه شد و مردم می خواستند که شبکه های IPX خود را به TCP/IP ارتقا دهند مشکلاتی وجود داشت و مخالف با حکایتهایی نبود که شنیده می شد. ولی بایستی به بسیاری از مزایای IPV6.0 فکر کرد که تحولی در دنیای اینترنت و شبکه به وجود خواهد آورد. 

و اما نظر بنده :

در اینجا به عنوان یکی از طرفداران بسیار شدید مایکروسافت باید عرض کنم که مایکروسافت در نوع خود بی نظیر است و باید به این نکته توجه داشت که مایکروسافت در یک محدوده خاصی از زمان محصولات متنوعی را ارائه می دهد و در تکنولوژی روز دنیا نقش تایین کننده دارد.

شاد و پیروز باشید.